Prorok Codzienny

Magiczna Gazeta Potteromianiaków

Ogłoszenie

Forum w budowie:D:D

  • Index
  •  » Hogwart
  •  » Koło Gospodyń Czarodziejskich w Hogwarcie!

#1 2007-11-12 21:01:15

GGgrzesiek

Administrator

Zarejestrowany: 2007-11-11
Posty: 44
Punktów :   

Koło Gospodyń Czarodziejskich w Hogwarcie!

http://www.bursa.itl.pl/img/kucharz.jpgHermiona Granger, imię i nazwisko, które nie trzeba nikomu przestawiać. Jej niezwykła inteligencja, i elokwencja godna samego ministra niejednokrotnie ratowała chłopca, który przeżył z opresji Ale nie o niezwykłych przygodach i wyprawie po horkruksy w dzisiejszym artykule będzie mowa. Tą część pozostawimy w geście JK Rowling, a sami zajmiemy się niecodzienną inicjatywą naszej blond, czy jak kto woli brąz piękności. Otóż, zanim jeszcze na drzewach pojawiły się pożółkłe liście, zaś słotna jesień spowiła okolicę, po szkole Hogwart zaskakująca wieść się rozniosła, iż Hermiona Granger z Kołem Gospodyń Czarodziejskich rusza!

Pomysł wziął się z niecodziennego zamiłowania Miss Doskonałości, do skrzatów domów – Uznałam, że nie możemy dłużej pozwolić, aby biedne skrzaty tyle harowały. My się tu co dzień obżeramy, a one w kuchni dźwigają wielkie gary. Razem z moim przyjacielem Ronem no i Harry’m postanowiliśmy wziąć sprawy we własne ręce. Od 1 września działa w Hogwarcie Koło Gospodyń Czarodziejskich. Nie uwierzycie, ale sami zaczęliśmy gotować.

Realizowana z szerokim rozmachem inicjatywa Hermiony spotkała się z szerokim poparciem ze strony nauczycieli - Rubeus Hagrid sam przytachał z Londynu wielki kocioł – chwali kolegę profesor McGonagall- A ja? No ja wspieram ich wszystkich duchowo!

Z mniejszym, entuzjazmem do pomysłu Hermiony podeszli Ślizgoni, którzy po zupełnie bezstronnym losowaniu zakwalifikowali się do obierania ziemniaków – To całkowity bezsens. Ubrali nas w okropne fartuchy w czerwone grochy. Zresztą sami widzicie, wyglądam jak idiota – skarży się blond włosy młodzieniec o czarującym uśmiechu Draco Malfoy – Mi tam to za bardzo nie przeszkadza. Czasami można się nieźle zabawić. Gotowaliśmy wczoraj zupę dla personelu no i w tej porcji, dla Flicha dolałem nieco środku do przeczyszczenia dla smoków – szczerzy zęby kolega Draco, Neville Longboton wyjaśniając zarazem przykry zapach jaki bije od lochów szkolnego woźnego ( chodzą słuchy, że Flich od 12 godzin nie wstaje z wiadra).

Gotowania uczniów nie pochwala Poppy Pomfrey odpowiadająca w Hogwarcie za zdrowie uczniów – Nawet nie pytajcie o tą przygodę Flicha. Zabrudził mi wczoraj całą salę. Musieliśmy ewakuować wszystkich pacjentów do Św Munga. Do dzisiaj nie można tam oddychać – żali się szkolna uzdrowicielka – A reszta? Jak się można było spodziewać wzrosła liczba zatruć i niestrawności. Dla mnie to koło gotowania jest po prostu niebezpieczne. Niedawno był tu taki miły chłopak, jak mu tam chyba Crabbe. No i skarżył się, że w jego zupie pływał but. Nie uwierzycie ale połknął go w całości! Biedak, czeka go teraz bolesny zabieg wyciągania.

Na głosy krytyki głucha pozostaje Hermiona Granger – Kilka wypadków zawsze się przecież może zdarzyć. A zresztą liczą się przede wszystkim skrzaty. Jestem pewna, że za kilka tygodni wszyscy w Hogwarcie polubią gotowanie.


Autor: GGgrzesiek

Offline

 
  • Index
  •  » Hogwart
  •  » Koło Gospodyń Czarodziejskich w Hogwarcie!
Założycielem serwisu i forum jest GGgrzesiek. Prorok.pun.pl to magiczna gazeta redagowana przez samych czytelników. Nasze wszystkie artykuły można znaleźć na forum i w cotygodniowym wydaniu Proroka, który ukazuje się również w formacie pdf.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plzaproszenia-komunijne.eu