Prorok Codzienny

Magiczna Gazeta Potteromianiaków

Ogłoszenie

Forum w budowie:D:D

#1 2007-11-12 02:07:23

GGgrzesiek

Administrator

Zarejestrowany: 2007-11-11
Posty: 44
Punktów :   

Strajk w Hogwarcie?

http://img219.imageshack.us/img219/7268/image002nf0.jpgNauczyciele ze szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart mają już dość warunków, jakie im proponuje Ministerstwo. Wielu z nich żąda przede wszystkim wyższych zarobków, choć pojawiają się też głosy, iż od przyszłego roku w Hogwarcie należy zwiększyć środki bezpieczeństwa:

- Moje magiczne oko, przepowiada, że nad szkołą wisi wielkie zagrożenie – zwierza się dla Proroka nauczycielka wróżbiarstwa Sybilla Trelawney – ktoś zginie, nie powiem kto, ale przeczuwam, że będzie to mężczyzna o czarnych włosach, który lubi eliksiry. Nie podawajcie jego nazwiska, nie chcę wywołać niepotrzebnie paniki.

Złych przeczuć, naszej ulubionej wróżbiarki nie podziela Ministerstwo, które uważa że szkoła posiada wystarczające środki bezpieczeństwa – W ostatnie wakacje Argus Flich zamontował nowe drzwi przy bramie – uspakaja Minister Magii – a jakie solidne, jak się zamknie mucha nie przeleci. Ponadto z myślą o dobrym samopoczuciu kadry pedagogicznej, kilka tygodni temu do Hogwartu oddelegowałem swoją lewą, przepraszam prawą rękę Dolores Umbridge. Już ona dopilnuje, że nikomu włos z głowy nie spadnie.

Kwestia bezpieczeństwa to jedno. Wielu nauczycieli narzeka na niskie pensje:

- Pracuje tutaj od czterdziestu lat – mówi dla Proroka nauczyciel zaklęć pan Flitwick – i jak dostawałem 50 galeonów na rękę, tak dostaje. Żadnych podwyżek, urlopów wypoczynkowych, ani dodatkowych uposażeń.

Szkolni pedagodzy kilkakrotnie wysyłali już do Ministerstwa sowy z protestami. Niestety bezskutecznie. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, i nikt z Ministerstwa nie podejmie rozmów pod koniec miesiąca możemy się spodziewać strajków, a w związku z tym paraliżu przeprowadzanych wtedy egzaminów.

Redakcja Proroka na bieżąco będzie Wam donosić o rozwoju sytuacji. Krążą słuchy, że ciężkich mediacji pomiędzy Ministerstwem, a nauczycielami podejmie się słynący z wrodzonej dyplomacji niejaki Percy Weasley.


Autor: GGgrzesiek

Offline

 
Założycielem serwisu i forum jest GGgrzesiek. Prorok.pun.pl to magiczna gazeta redagowana przez samych czytelników. Nasze wszystkie artykuły można znaleźć na forum i w cotygodniowym wydaniu Proroka, który ukazuje się również w formacie pdf.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plzaproszenia-komunijne.eu